Започва емблематичен театрален маратон в Поморие
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Започва емблематичен театрален маратон в Поморие

За единадесета поредна година Детско-юношеският театрален фестивал „Сцена край морето” ще зарадва стотици поморийски деца, жители и гости на града с три дни безплатен стойностен театър. Фестивалът започва на 29.06.2018 г. /петък/ от 10.30 часа, на сцената на НЧ „Светлина 1939“, като официалното му откриване ще се състои в 20.15 часа.

От 2007 г. насам „Сцена край морето” утвърждава културните традиции на читалището и града, популяризира българската и чуждестранна драматургия, стимулира творческата изява на деца и младежи и повишава зрителския интерес към тетралното изкуство.

В тридневния приказен маратон отново ще се включат актьори и колективи от цялата страна, за да вдъхнат живот на своите герои, да обменят опит и да създадат нови приятелства. Организаторите Община Поморие и НЧ „Светлина 1939“ Ви канят да се насладите на играта им.

 

ПРОГРАМА

29.06.2018 г. /петък/

  1. 10:30 – 11:00   НЧ „Обнова-1923“, гр.Бургас; худ. р-ел Станимир Карагьозов – „Красивото зайче“ от Борис Априлов – 30 мин.
  2. 11:30 – 12:20   ДЮТ „Арти“ – Трак. д-во гр. Варна; худ. р-ел Д.Стойчева – „Динди“ по Борис Априлов – 50 мин.
  3. 13:00 – 13:30   Театрално – танцова формация „Пулс“ – гр. Разград; худ. р-ел Катя Лапатова – „Самодивска любов“, жанр „Театър на движението“, времетраене – 30 мин.
  4. 13:40 – 14:00   Театрално – танцова формация „Пулс“ – гр. Разград – „В клетката“, Жанр „Танцов театър“ времетраене – 12 мин.
  5. 14:30 – 15:20   Младежки дом Шумен; Вокално-театрална формация „Аврида“; р-ел Диана Колева – „Тъмната страна“, комп.: Камен Колев, хорегр.: Балет Емоушън и Даниела Русева – 50 мин.
  6. 15:50 – 16:25   ЦПЛР, ОДК Шумен; ДЮТ „БИС“; худ. р-ел П.Калудов – „До Париж и обратно“ по В.Ханчев , Ж.Превер, Елин Пелин – 35 мин.
  7. 16:50 – 17:40   НЧ „Развитие-1870“ гр. Севлиево; худ. р-ел Никола Узунов – „Двубой“,  автор – Иван Вазов – 50 мин.
  8. 18:00 – 18:40   „Евмолпиас 13“ НГСЕИ гр. Пловдив; худ. р-ел Зоя Неделчева Капон – „Кукувицата“ от Елин Рахнев – 40 мин.
  9. 19:10 – 20:10   Театрална раб. „М. Бачев и Аркадия Фюжън Арт“ – „Филмирана провинция“ от Чудомир – 60 мин.
  10.  20:15 – ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА НА ЛЯТНАТА СЦЕНА
  11. 20:30 – 21:30   Арт център „АРЛЕКИН“; ТС „Арлекин“ гр. Варна; худ. р-ел Стоянка Гунчева; лятна сцена – „Синята птица“, автор Морис Метерлинк – 60 мин.
  12. 21:30 – ТВОРЧЕСКА СРЕЩА С РЪКОВОДИТЕЛИТЕ ЗА ДОБРЕ ДОШЛИ И ДИСКОТЕКА НА ОТКРИТО ЗА АКТЬОРИТЕ

 

30.06.2018 г. /събота/

  1. 9:00 – 9:50     ОДК – Провадия ТС „Сребърно звънче“; худ. р-ел Виолета Лалева – „Пътят на звездата“ от В. Лалева – 50 мин.
  2. 10:20 – 10:55   ДТС при НЧ „Развитие-1870“ гр. Севлиево; худ. р-ел Никола Узунов – „Тримата братя и грозната мома“ от Боян Папазов – 35 мин.
  3. 11:30 – 12:20   ДЮТ „Арти“ – Трак. д-во гр. Варна; худ. р-ел Д.Стойчева – „Две приказки за едно вълшебство“ по Панчо Панчев – 50 мин.
  4. 13:00 – 13:50   МШ „Отражение“ при СНЦ „Отражение“ гр. Варна; худ. р-ел Ал. Павлов – „Сън в лятна нощ“ от Уилям Шекспир – 50 мин.
  5. 14:20 – 15:10   Арт Център „Седем“ гр. Сливен; МТТ „Седем“; худ. р-ел Вяра Начева – „Яворов и аз“ по Пейо Яворов; поет. спект. – 50 мин.
  6. 15:30 – 16:05   Арт Център „Седем“ гр. Сливен; МТТ „Седем“; худ. р-ел Вяра Начева – „Юнашки глави“ от  Й. Йовков – 35 мин.
  7. 16:20 – 17:10   АС „Арте“ 1 – гр. София худ. р-ел Илчо Димитров – „Глупаци“ 1 автор – Нийл Саймън – 50 мин.
  8. 17:30 – 18:20   ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ гр. Силистра; худ. р-ел Петър Чапкънов – „Далматинчето Додо“ от Ал. Павлов – 50 мин.
  9. 18:40 – 19:20   ТС „Игрила“ – гр. Габрово; худ. р-ел Марияна Митева – „Игрила“, автор Теодора Димова – 40 мин.
  10. 19:40 – 20:40   ОП „Младежки център“ Хасково; Т „Арлекин“; худ. р-ел Р. Георгиева – „Боряна“ – Йордан Йовков – 60 мин.
  11. 21:00 – 21:35   МТ „Приятели“при Младежки дом гр. Пазарджик худ.р-ел А.Братоев – „Предложение“ –  автор А.П.Чехов – 33мин.

 

01.07.2018 г. /неделя/

  1. 9:00 – 9:50     НЧ „Св. Климент Охридски“ ТС „Самодейни таланти“; гр. Ст. Загора; худ. р-ел Стефан Борисов – „Малкият Принц“ от Антоан дьо Сент-Екзюпери – 50 мин.
  2. 10:20 – 11:10   ТС „Самодейни таланти“ НЧ „Св. Климент Охридски“; гр. Стара Загора; худ. р-ел Стефан Борисов – „Ха да видим кой кого“– Иванка Милева-Даковска; фолкл. мюзикъл – 50 мин.
  3. 11:30 – 12:20   НЧ „Фар“ гр. Бургас; ДТС „Усмивка“; худ. р-ел Р.Кралева – „Вълшебникът от ОЗ“ от Л.Ф.Баум – 50 мин.
  4. 12:50 – 13:50   ОП „Младежки център“; Т „Арлекин“ гр. Хасково; худ. р-ел Р.Георгиева – „Домът на Бернарда Алба“ от Ф. Г. Лорка – 55 мин.
  5. 14:20 – 15:10   АС „Арте“  – гр. Ст. Загора; худ. р-ел Илчо Димитров – „Суматоха“ от Й. Радичков – 50 мин.
  6. 15:40 – 16:30   Младежка театрална студия „Движение 2018“ гр. Стара Загора – худ. р-л Светла Тодорова – „Обличането на Венера“ – 50 мин.
  7. 17:00 – 18:30   НЧ „А. Златаров“ гр. Бургас; МТТ „Валери и приятели“; худ. р-ел Валери Еличов – „СПИН кралици“ по пиесата на полският драматург М. Ковалевски.
  8. 19:00 – 19:50   АС „Арте“ 2 – гр. София; худ. р-ел Илчо Димитров – „Глупаци“ 2 автор – Нийл Саймън – 50 мин.
  9. 20:20 – 21:10   СУ „Иван Вазов“ гр. Вършец; ТС „Звездите на Вършец“; худ. р-ли Б. Борисов и Цв. Горкиева – „Ритуали при чифтосване“ – Джоузеф Скримшоу – 50 мин.  


Коментари