Бургаски боец по кикбокс стана Световен шампион при професионалистите
  • 1
  • 0

Второто издание на професионалните бойни гала вечери SENSHI се проведе в "Арена Армеец" и бе изключително атрактивно и грандиозно.

След като през февруари първото събитие на веригата препълни най-голямата зала в Двореца на културата и спорта във Варна, сега SENSHI поднесе още по-зрелищно шоу и по-оспорвани битки на взискателните фенове в столицата.

В спор за Световния пояс на WAKO PRO капитанът на националния отбор по кикбокс на България Атанас Божилов зарадва феновете в "Арена Армеец" с победа срещу един от най-известните кикбоксьори на Беларус Макс Сподаренко (кат. до 71,800 кг). Сподаренко е участвал редица пъти в големите професионални кикбокс турнири W5. Има десетки титли на аматьорския ринг. Многократен шампион на Република Беларус, победител в Световната купа на WAKO и сребърен медалист на Световното първенство WAKO. Професионалният му рекорд е 22 боя - 13 победи и вече 10 загуби.

Атанас Божилов е многократен медалист от световни,европейски и други международни състезания. В последните 6-7 години присъства и в класацията за най-добър "Спортист на Бургас".

"Моите успехи се дължат на многогодишен труд,тренировки и лишения. Благодаря на моя екип за силната подготовка,така също и на моето семейство за подкрепата."-коментира Атанас Божилов.