• 0
  • 0
  • 1
  • 2

Националният тим на България записа меко казано срамно представяне в евроквалификацията с Косово в София. Преодолим съперник според специалистите, но усилията стигнаха до позорното 2:3. При това можеше да загубим с повече на "Васил Левски". Къде бе тактическото надиграване, къде бяха заучените положения, къде бе игровия облик съобразен със силните и слабите страни на съперника, импулсът който би трябвало да се даде от наставник с име Балъков? Има ли изобщо авторитет сред колектива и ако не- защо?! Почеркът му много намирисва на този в клубните тимове които водеше досега. Там той не може да се похвали с кой знае какво. В ПСФК Черноморец пък примера с рекордните бюджети и крайното класиране е пословичен. Сега му е поверен националния тим и нещата изобщо не са оптимистични. Просто защото едно е да си велик футболист, а съвсем друго- успешен наставник. За статистиката: Милот Рашица откри резултата в 14-ата минута. Капитанът Ивелин Попов изравни в 43-ата минута. Кристиан Димитров след гол с глава ни изведе напред. В 64-ата минута Мурики наказа грешка в защитата ни. Резервата Елбасан Рашани в 3-ата минута от продължението тласна Косово към победата. В края на мача, Балъков посочи всевъзможни причини за поражението, но не и себе си персонално, за каквото и да е. Макар й от куртоазия. Шансовете за класиране на Европейското догодина са почти нулеви.