• 0
  • 0
  • 0
  • 0

Лудогорец спечели Суперкупата на България по футбол, а шампанското ще е с по- специален привкус. Шампионите от Разград победиха носителя на Купата Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач. Резултата откри новото попълнение Мавис Чибота още в третата минута, а в 93-ата Джоди Лукоки вкара втори гол.

През първата част реферите отмениха две попадения на смърфовете заради засади. И в двата случая отсъжданията им бяха правилни.

В титулярния състав на разградчани място намират две от новите попълнения - Икоко и Чибота. Сисиньо играе на левия бек, а Моци бе на пейката за сметка на двойката централни защитници Григоре-Недялков.

Сред 11-те на Локомотив (Пловдив) бяха дошлите от Черно море Петър Витанов и Георги Илиев.

Мачът беше предвещан от комична ситуация, след като зрителите на Националния стадион, както и отборите не успяха да чуят химна, като двата отбора доста време поизчакаха, за да стартира „Мила Родино”, ала без успех.