Люпко беснее след равенството в Лига Европа
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Украинският „Заря” (Луганск) се добра до 1:1 срещу ЦСКА след скандална дузпа в последната минута на първото полувреме в първи мач между двата тима от третия предварителен кръг на Лига Европа.

За ЦСКА вкара Евандро в 12-ата минута, а за украинците - Юрченко в 45-ата минута. Наставникът на червените Люпко Петрович не скри разочарованието си от съдийския състав. Оспори дузпата и навярно ще има контестация. Оспори и някои от жълтите картони за своите.

Направи впечатление липсата на нужната класа сред доста от играчите на ЦСКА, чиято фланелка определено тежи. Напълно преодолим отбор от бившия СССР срещу който предстои инфарктен реванш. На обичайното високо ниво бяха червените фенове на националния стадион.

Любопитен акцент е присъствието на треньорския щаб на „Заря” в София. Асистент на Виктор Скрипин е българинът - Веселин Бранимиров, като двамата водиха ФК „Рига” през миналата година, който бе отстранен именно от ЦСКА в Лига Европа.

Сръбският наставник на ЦСКА Люпко Петрович заложи на много дефанзивна схема за дуела със „Заря”. Петрович уплътняваше дефанзивния вал на терена с петима играчи, като Кристиян Малинов и Жанио Бикел сноваха в средата на терена, но и те имаха защитни функции. На върха на атаката бе Али Соу, а гамбиецът бе подпомаган от Евандро да Силва и Тиаго Родригес.

Впечатление направи липсата на опитния защитник и капитан на тима Николай Бодуров, като бранителят не бе дори в резервите за дуела в Европа. Петрович заяви, че това е лично негово решение. Мотивът е, че Бодуров не е достатъчно коректен към съотборниците си и никога не търси причината в себе си при незадоволителни резултати. Това ясно подсказва за напрежение в съблекалнята.