Големи драми в квалификациите на Шампионска лига
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Цървена звезда премина през деветте кръга на ада, за да преодолее Копенхаген и да влезе в плейофа за групите на Шампионската лига. Редовното време в Дания завърши при резултат 1:1, както бе приключил и двубоя в Белград. Боакие вкара за Звезда в 17-ата минута, а в края на полувремето НДойе изравни. Сърбите играха с човек по-малко в 54-ата минута, след като Милунович бе изгонен. Датчаните също останаха с човек по-малко в 112-ата минута след червен картон на Мас.

Изпълнението на дузпи се оказа изключителна емоция, тъй като зоната около бялата точка бе в окаяно състояние. Футболистите на двата отбора изпълниха общо 22 дузпи. Стигна се до пълна въртележка на отборите, като вратарите бяха точни. Датчаните пропуснаха 5 пъти от бялата точка, от които бившият страж на Лудогорец Милан Борян хвана три пъти, а след две изпълнения топката излезе в аут. 4 пропуска направиха и сърбите, като трима от изпълнителите изпратиха топката в аут, а един уцели гредата. Сръбският шампион ще се изправи срещу Йънг Бойс в директен сблъсък за влизане в групите на Шампионска лига.

Порто допусна изненада у дома и напусна турнира, след като загуби от Краснодар с 2:3. Португалците бяха спечелили първата среща с 1:0 в Русия и се очакваше лесен успех. Руснаците обаче поведоха с 3:0 до 34-ата минута. Порто се окопити и върна две попадения, но за повече нямаше сили.

Аякс също не продължи леко. Холандците победиха с 3:2 ПАОК и с общото 5:4 достигнаха плейофите. Душан Тадич изпълни 3 дузпи и вкара 2.

Палачът на Лудогорец - Ференцварош, си намери майстора. Динамо Загреб прегази "Фради" в Будапеща с 4:0 и изпрати унгарците в Лига Европа.

Всички резултати:
Карабах - Апоел Никозия 0:2 (общ 2:3)
Розенборг - Марибор 3:1 (6:2)
Динамо Киев - Брюж 3:3 (3:4)
Копенхаген - Цървена звезда 1:1 (2:2, при дузпите 7:8)
Ференцварош - Динамо Загреб 0:4 (1:5)
Аякс - ПАОК 3:2 (5:4)
Линц - Базел 3:1 (5:2)
Олимпиакос - Истанбул ББ 2:0 (3:0)
Селтик - Клуж 3:4 (4:5)
Порто - Краснодар 2:3 (3:3)

Oтборите с по-дебел шрифт продължават към плейофите на Шампионса лига, а загубилите на Лига Европа