• 0
  • 0
  • 0
  • 0

ЦСКА (Москва) и Лудогорец завършиха при 1:1 в предпоследна среща от груповата фаза на Лига Европа след попадения на Клаудиу Кешерю в 67-ата минута и Фьодор Чалов в 75-ата минута.

Така разградчани запазиха всички шансове да продължи напред, но всичко ще се реши в последния им домакински двубой срещу Ференцварош у дома (12 декември). Българският шампион води с точка на унгарците след равенството им 2:2 с Еспаньол тази вечер.

Двубоят в Москва започна с атаки към двете врати, като домакините постепенно взеха инициативата и подложиха Лудогорец на натиск. Две прострелни центрирания отляво в 11-ата и отдясно в 22-ата създадоха напрежение пред българската врата, но така и не се стигна до точен удар. Лудогорец се отчете с няколко контраатаки, но Марселиньо на два пъти не успяваше да стреля така, че да затрудни вратаря на съперника.

Първият точен удар в двубоя дойде в 30-ата минута, когато Бистрович затрудни Илиев, но българинът се справи и отрази шута в далечния си ъгъл. Лудогорец отвърна на предизвикателството и минути по-късно Кешерю също уцели вратата на ЦСКА, но вратарят на московчани изби топката в корнер. До края на полувремето динамиката на терена се запази, но без нищо запомнящо се пред двамата вратари.

Лудогорец започна по-активно втората част и разградчани натиснаха съперника. Лукоки направи пропуска на вечерта и от няколко метра не успя да вкара, а пет минути по-късно и Кешерю стеля опасно от пряк свободен удар. ЦСКА реагира и в игра се появи опитният Алан Дзагоев и минути по-късно участва в разиграване, което за малко не завърши с гол в българската врата. Такъв обаче падна в 67-ата минута, но в полза на Лудогорец, след като Вандерсон комбинира с Кешерю и румънецът вкара за 1:0 с четвъртия си гол срещу московчани този сезон след хеттрика при 5:1 в Разград.

Попадението шокира ЦСКА, но руснаците успяха да отвърнат с попадение отблизо на Чалов в 75-ата минута за 1:1. Отново той се разписа в глава в 79-ата, но беше в положение на засада и резултатът остана непроменен. Московчани усилиха натиска си в последните пет минути на срещата, докато Лудогорец опитваше да контраатакува, но безуспешно. На два пъти топката беше насочвана към Лукоки, но той не се ориентира и провали усилията на съотборниците си.