• 0
  • 0
  • 0
  • 0

Експериментален състав на националния отбор по футбол загуби с 0:1 от Беларус в контролна среща, играна пред полупразни трибуни на "Васил Левски".

Селекционерът Георги Дерменджиев не можеше да разчита на част от най-добрите ни играчи, тъй като датата не е официална на ФИФА и клубовете не са длъжни да пускат футболистите си.

Дерменджиев извърши много смени в течение на мача, който беше генерална репетиция за баража за Евро 2020 срещу Унгария в края на март. Дебют за националния отбор направи футболист №1 на България за 2019 година Димитър Илиев от Локомотив Пловдив, който започна от първата минута и нацели греда в началото.

Гостите стигнаха до успеха с попадение на Подстрелов в 15-ата минута, като останаха съмнения за засада.

Лисакович проби през центъра на отбраната, която не се организира добре, Велков и Турицов не успяха да изчистят топката и тя попадна в краката на Подстрелов, който с удар от въздуха прати кълбото в мрежата на Георгиев. В края на полувремето и удар на Спас Делев срещна гредата.

След почивката в игра влязоха много от останалите резервни състезатели, а гостите можеха да удвоят аванса си, но голмайсторът Подстрелов пропусна.