Локомотив спечели купата на България в драма
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Локомотив (Пловдив) ликува с Купата на България за втора поредна година. "Смърфовете" триумфираха след победа над ЦСКА на финала с 5:3 след дузпи. В редовното време и след продължения не падна гол, а при ударите от бялата точка Али Соу не успя да вкара на Илко Пиргов.

В редовното време и двата отбора имаха по няколко ситуации за попадение. По-чистите шансове бяха за ЦСКА, но с отличните си изяви Мартин Луков отчая "армейците". Преди почивката стражът на Локомотив не позволи на Тиаго Родригес и Петър Занев да му вкарат, а през втората част действа хладнокръвно и при положение, при което Енрике Рафаел успя да засече топката с глава между двама играчи на "черно-белите". В 83-ата Луков отново не се пропука, като този път изби силен изстрел на Тиаго Родригес. За Локомотив пък няколко възможности пропусна Анте Аралица.