ЦСКА победи Локомотив и излезе на второ място
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0

Със странен състав и без 7 от футболистите във финала за Купата на България Локомотив (Пловдив) допусна обрат и загуби драматично у дома от ЦСКА с 1:2 в последния мач от 30-ия кръг на efbet Лига в първата шестица. Срещата бе от изключителна важност за "армейците", които с гол на Али Соу в последните секунди спечелиха и изпревариха Левски на второто място с 3 точки аванс, гарантирайки си на теория минимум бараж за участие в Лига Европа.

Двубоят се игра без публика след решение на Областния кризисен щаб в Пловдив късно снощи, а наставникът на домакините Бруно Акрапович заложи на любопитен състав без 7 футболисти, играли срещу „червените“ при триумфа във финала за Купата на България след дузпи. Извън групата са Пиргов, Умарбаев, Петрович, Карагарен, Цветанов, Илиев и Аралица, дали положителни проби за коронавирус, а всички резерви на пловдивчани бяха от юношеските формации на тима.

Още във 2-ата минута Алмейда върна лошо с глава назад, Соу овладя топката и шутира от границата на наказателното поле, но Луков улови топката. Локо отговори с удар на Салинас по земя в 10-ата минута, който профуча покрай лявата греда на Бусато.

В 19-ата минута Тиаго шутира от 19-20 метра и топката намери напречната греда, след което се отби в гърба на Луков, но в крайна сметка стражът на домакините успя да я хване преди да премине голлинията. В 27-ата минута Лукас Салинас шутира по земя, а Бусато изби в корнер. Нападателят на смърфовете обстрелва вратата на гостите и осем минути по-късно, но ударът му от фаул излезе в аут.

В заключителните секунди на първата част Енрике и Мазику комбинираха добре отляво и топката стигна до Малинов, който шутира без забавяне от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

След почивката на два пъти Тиаго не намери очертанията на вратата, а в 61-ата минута Локомотив поведе в резултата. Бусато подаде към Занев, който му върна слабо, а Лукас Салинас пресече подаването и останал сам срещу вратаря хладнокръвно реализира за 1:0.

Секунди по-късно "смърфовете" бяха близо до удвояване на аванса си. Шут на Малонга рикошира в лакътя на Занев и профуча покрай гредата. Пловдивчани поискаха дузпа, но реферът Ивайло Стоянов отсъди корнер.

В 80-ата минута ЦСКА изравни чрез Тиаго, който реализира от дузпа, отсъдена след шпагат на Витанов, който не успя да играе с топката и фаулира Малинов.

В 86-та минута дойде и най-спорният момент в срещата. Домакините си помислиха, че са повели с 2:1, но флагът на страничния съдия секна надеждите им. На повторенията обаче се вижда, че Доминик Малонга не беше зад гърба на последния в отбраната на ЦСКА.

Срещата вървеше към закономерно равенство, но гостите се добраха до скъпоценен успех в последните секунди от добавеното време, когато Ахмед Ахмедов успя да свали топката с гърди и намери с чудесен извеждащ пас Али Соу, който не сбърка само срещу Мартин Луков за 2:1.