Фестивалът „Сцена край морето" отново ще зарадва малки и големи /програма/
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Фестивалът „Сцена край морето" отново ще зарадва малки и големи /програма/

От 1 до 3 юли 2022 г. в Поморие ще се състои Детско-юношеският театрален фестивал „Сцена край морето“. За 14-ти път морският град ще стане център на театралното изкуство. Жители и гости ще имат възможността да изгледат 23 постановки на детски, юношески и младежки театрални състави от цялата страна, представени на сцената на НЧ „Светлина 1939“. Ето кои са те:
 
01.07.2022 г. /петък/
9:00-9:45 – ДТС „Светулка“ към НЧ „Светлина 1939“ Поморие, худ. р-тел Румяна Кралева- „Ян Бибиян“ – Елин Пелин, 45 мин
10:15- 10:45- Детски отдел на библ.“Родина“ Ст. Загора, худ. р-тел Росица Гюмлиева – ТС „Слънчице – „Откраднатото братче“ по руска народна приказка; куклен спектакъл; 25 мин
11:15-12:05- „Талантино“ при НЧ „Обнова -1923“, худ. р-тел Станимир Карагьозов – „Хитър Петър“ – комедия; 50 мин
13:30- 14:05 – Младежки театър „Приятели“ към Младежки дом Пазарджик; реж. Ал. Братоев- „Предложение“ автор: Антон П. Чехов; 35 мин
14:30- 15:30- ОНЧ “Заря – 1858“ гр. Хасково Театър Арлекин, худ р-тел Румяна Георгиева- „Прелестите на изневярата“ от Валентин Красногоров; 60 мин
16:00- 17:00- Театрално студио „Арлекин“ към Музикален театър Варна, худ. р-тел Стоянка Гунчева- „Хотел между тоя и оня свят“ автор ЕРИК – ЕМАНЮЕЛ ШМИТ; 60 мин.
17:30- 18:30 – МТС при НЧ „Априлов-Палаузов 1861″, худ. р-тел Виктория Петрова- „На запустяла гара „ авт. спект. на Виктория Петрова; комедия; 50 мин
19:00- 19:30 – ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА – НА ЛЯТНАТА СЦЕНА
19:30- 20:30 –  АРТ ЦЕНТЪР „Арлекин“ гр. Варна, худ. р-тел Стоянка Гунчева; Весела Цанкова- „Аладин“ – адаптирана версия по едноименния мюзикъл 50 мин – лятна сцена
21:00 –  Творческа среща на ръководителите
 
02.07.2022 г. /събота/
9:30- 10:20- Младежки дом Шумен, Вокално-театрална формация; худ. р-тел Диана Колева – „Легенда за побитите камъни“ – 50 мин
10:50- 11:30- Театрална школа при ОДК Кюстендил; худ.р-тел Ани Кръстева- „Ябълково –змейска приказка” автор Румен Николов, куклен спектакъл; 40 мин
12:00- 13:00- ДЮТ “Арти“ при ТД „ Кап. П. Войвода“-Варна, худ. р-тел Даниела Стойчева- „Възелът на любовта“– комедия; 60 мин
14:00- 14:30- Театрална Студия „Хвърчащите хора“ Военен клуб гр.Сливен, худ. р-тел Вяра Начева- „Към себе си“ , автор Дамян Дамянов, поетичен спектакъл; 22 мин
15:00- 16:00- Актьорска студия „Арте“; гр. Ст.Загора, худ. р-тел Илчо Димитров- „Балкански синдром“ от Станислав Стратиев; 50 мин
16:30-17:20- ОУ “Св.Св. Кирил и Методий” Силистра, ДТГ „Таралежчета“, худ. ръководител Петър Чапкънов- „Мечо Пух” автор Александър Павлов по Алън Милн; 45 мин
17:50- 18:40- Театрална школа “ ЖЕСТ” към Център за подкрепа на личностно развитие Ст.Загора, худ. р-тел Св. Тодорова –„Следобедни игри”– от Рома Майо; 50 мин
19:10-20:20 ДЮТ “АРТИ“ при ТД „ Кап. П. Войвода“ Варна- „Скъпа Елена Сергеевна“ от Людмила Разумовская; 70 мин
 
03.07.2022 г. /неделя/
9:00- 9:40- Младежки театър „Приятели“ към Младежки дом Пазарджик, реж. Ал.Братоев- „Невероятнитя свят на Джани Родари” по Джани Родари; 40 мин
10:10 -10:45- ДТС „Млад актьор“ към НЧ „Просвета 1870“ Свиленград; худ.р-тел Ваня Стефанова- „Объркани приказки в Снежанка и седемте джуджета“ от Олег Ковачев; 35 мин
11:15-11:25- ОНЧ“Напредък-1864″ Търговище, ТШ на Грета Неделчева- „Рио – Карнавал“, куклен етюд;10 мин
13:00- 14:00-Актьорска студия „Арте“ Ст.Загора, худ.р-тел Илчо Димитров „Уестсайдска история“ от Артър Лоранс; 50 мин
14:30- 15:20- Театрална школа при ОДК Кюстенди, худ.р-тел Ани Кръстева „Сицилия…OKAY”, автор Джузепе Спампинато – Пиппо; 50 мин
16:50-17:50- Театрален състав от Ст.Загора , с худ р-тел Ст. Борисов- „Пинокио“; 60 мин
17:20-18:20- Актьорска студия „Арте“, София, худ. р-тел Илчо Димитров- „Лари Томпсън – трагедията на една младост“ от Душан; 60 мин


Коментари